Twitter’dan yeni reklam alanı

Twitter’dan yeni reklam alanı 10 0cak 2016

Twitter yeni reklam modelleri geliştirmeye devam ediyor. Son geliştirilen reklam modeli ile beraber Twitter, siteye giriş yapmayan ziyaretçilerine de reklam göstermeye başlıyor. Yapılan duyuruda testlerin başladığını belirten Twitter bu reklam modelinin pazarlamacılar ve markalar için ulaşabilecekleri kitleyi geliştirmek için büyük fırsat olarak görüyor.

Twitter blogunda yazılan açıklamaya göre büyük çoğunluğu Google aramalarından olmak üzere her ay yaklaşık 500 milyon ziyaretçi Twitter’a giriş yapmadan tweet okuyor, profiller geziyor. Bu kadar büyük bir kitleye de markaların, reklamlar ile ulaşabiliyor olması büyük bir fırsat. Reklam verirken “tüm kitle” seçimi yapıldığı takdirde bu kişiler de reklam verenlerin hedef kitlesi içine dahil olacaklar.

Bu model ilk olarak “web site tıklama, video izletme” gibi reklam modellerinde başlayacak ve oralarda etkili olacak gibi görünüyor. Promoted tweet gibi modellerde de çalışmayacak diyebiliriz. Mobil ziyaretçilere de bu reklamların gösterilmeyeceğini, sadece masa üstü cihazlardan gelen ziyaretçilerin dahil olduğunu eklemek gerekiyor. İlk olarak ABD, İngiltere, Japonya ve Avustralya’da yayına girecek olan bu reklam modeli ilerleyen zamanlarda diğer ülkelere de açılacak.

Twitter reklamları hakkında detaylı bilgi almak ve sosyal medya yönetiminiz için bizimle irtibata geçebilrsin.

DEVAMINI OKU